Futony Kulaté futony Akce Rámy Tatami Myšlenka Suroviny Objednávka Ceník Dotazy Kontakt

 
Použité přírodní materiály

Bavlna

Tento přírodní materiál se vždy používal při výrobě tradičních futonů. Bavlna se skvěle přizpůsobí tělu a rovnoměrně ho podpírá, přičemž páteř zůstává uvolněná. Během noci bavlna přijímá pot z těla, aby se z ní pak během dne vypařil. Bavlna je velmi vzdušná.


   
Střižná vlna
Tento materiál je zhotoven z čištěné a prošívané ovčí vlny. Vlna platí za velmi hygienický materiál, který je zároveň elastický a trvanlivý. Největší výhodou vlny je schopnost vyrovnávat a udržovat teplotu (chladí v létě a hřeje v zimě).
 
Kokosová žíně
Kokosové jádro je zhotoveno z měkčených a latexem spojených kokosových vláken. Velký podíl vzduchu mezi vlákny činí matraci velmi vzdušnou. Kokosová vlákna nejsou citlivá na vlhkost. Tento materiál se vyznačuje velkou pevností.
 
Latex
Latex se získává z mléka kaučukových stromů. Je to moderní a často exklusivní materiál, který se používá při výrobě matrací. Díky vynikající pružnosti se latex skvěle přizpůsobuje tělu. Pórovitá struktura materiálu zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu.
 
Koňské žíně
Koňské žíně jsou zhotoveny z koňských ocasů a hřívy. Tento přírodní materiál je už stovky let známý jako velmi dobrý materiál pro polstrovaní. Koňská žíně se vyznačuje velmi dlouhou životností - až několik desetiletí. Schopnost vyrovnání teploty dělá každou matraci s koňskými žíněmi teplou a suchou.
 
Konopí
Pro alergiky trpícími alergií na zvířecí chlupy je konopí obzvláště vhodný materiál. Konopí se vyznačuje především čistotou, neboť tento materiál se získává z extrémně odolné rostliny, která nepotřebuje žádnou chemickou úpravu. Protože konopné jádro není pružné, je tento materiál vhodný pro lidi, kteří chtějí spát "na tvrdém".
Dobrý Futon © 2010 - 2022 Kvalitní dřevěné Masážní stoly, Masážní oleje, Přírodní matrace a Futony,