Futony Kulaté futony Akce Rámy Tatami Myšlenka Suroviny Objednávka Ceník Dotazy Kontakt

Futony, vlastnosti futonů, ošetřování futonů.

Přirozenou vlastností bavlny je, že se dá zmáčknout a pěchovat, dobře udržuje , podporuje a   vyrovnává tělesnou teplotu. K tomu, aby futonová matrace znovu získala svoji formu, tvar a měkkost, ji postupně překládáme a pravidelně otáčíme.
Podle možností ponecháme futonovou matraci přes den odkrytou aby se dobře provětrala.

Při zhotovení futonů jsou použity výhradně přírodní materiály. Potahy matrací zhotovíme dle objednávky ve Vaši oblíbené barvě. V nabídce vedeme bavlněné materiály v bohaté barevné paletě a lněné plátno v přírodní barvě.

Bavlna 6+pěna

 

Měkký futon

Velmi populární futon, dobře vzdušný a trochu pevnější díky molitanovému jádro. Tento futon je vhodný pro pohovky a postele a měl by se každé 3 - 4 týdny otáčet.

Možná varianta: bavlna 4 a 8

 
Bavlna 6+latex

 

Měkký a pružný futon

Oblíbený futonů u našich zákazníků. Prostřednictvím latexového jádra je páteř funkčně podporována. Díky bavlněným vrstvám je zajištěno udržování teploty a zaručeno velmi dobré větrání. Tento futon je vhodný pro pohovky a postele a měl by se každé 3 - 4 týdny otáčet.

Možná varianta: bavlna 6 a 8

 
Bavlna 6+kokosová žíně

 

Středně pevný futon

Tradiční futon s kokosovým jádrem. Prostřednictvím jádra je matrace pevnější, pružnější a dobře větraná. Tento futon je vhodný pro pohovky a postele a měl by se každé 3 - 4 týdny otáčet.

Možná varianta: bavlna 8 a 10

 
Futonový sendvič

 

Středně pevný futon

Kokosové jádro a 8 vrstev čisté bavlny dělají futon vzdušný a dostatečně pevný. Skrze latexové jádro je páteř při spaní vhodně podporována. Není vhodná pro skládací pohovky, ale pouze pro tradiční postele. Tento futon by se měl otáčet každých 8 - 12 týdnů.

 
Bavlna 6

 

Tradiční futon

Tento futon je vzdušný. Je vhodný pro pohovky, postele, ideální je položit ho přímo na podlahu. Potřebuje zvýšenou péči, skrze časté rolování, ohýbání, vystavení slunečním paprskům prodloužíte životnost a udržíte tvar tohoto futonu.

Možná varianta: bavlna 8 a 10

 
Konopný futon

 

Pevný futon

V tomto pevném, trvanlivém futonu jsou sjednoceny vlastnosti vlny (sucho a teplo v zimě) a bavlny (měkkost a vzdušnost) s pružností latexu. K tomu přibude ještě pevnost prostřednictvím konopných desek. Je vhodný pro tradiční postele, ideální pro položení na tatami nebo na zem. Tento futon by se měl otáčet každých 8 - 12 týdnů.

Možná varianta: konopí 1 a konopí 2.

 
Futon komfort

 

Měkký a pružný futon

Pohodlný, vzdušný futon. Prostřednictvím latexového jádra je velice dobře podporována páteř. Vlna umožňuje velice komfortní vyrovnání teploty a vlhkosti. 6 vrstev bavlny dělá matraci aktivní při výměně vzduchu Tento futon je vhodný pro pohovky a postele a měl by se každé 3 - 4 týdny otáčen.

Možná varianta: Komfort extra

 
Kokos plus

 

Velmi pevná a tuhá matrace

Velké množství kokosu dělá matraci velmi pevnou a tuhou, prostřednictvím  dvou latexových jáder je matrace pružnější. Vlna zajišťuje příjemné teplo a dělá matraci vzdušnou. Matrace by se měla otáčet každých 8 - 12 týdnů.

 
Dobrý Futon © 2010 - 2022 Kvalitní dřevěné Masážní stoly, Masážní oleje, Přírodní matrace a Futony,